TATİL ARA

Turgutreis Otelleri

  Bodrum merkez'den sonra en büyük yerleşim bölgesi Turgutreis'tir. Eski ismi Karatoprak olan Turgutreis'te kasabanın ismini aldığı büyük denizci Turgut Reis'in bir heykeli de sergilenmektedir. Turgutreis'in önünde bulunan küçük Çatal Adası'nın etrafındaki alan rüzgar sörfü için uygun rüzgarlara sahiptir. Rüzgarlı bir bölge olmasından dolayı devamlı serin havası, çok çeşitli ve kaliteli otelleriyle Bodrum'a bir rakip olarak ortaya çıkmaya başlamıştır. Bölge aynı zamanda tarım alanı olarak da gelişmiştir. Mandalina, incir ve üzüm burada çok bol yetiştirilmektedir.

Büyülü küçüklü 14 ada'nın oluşturduğu Sporak grubu Turgutreis'in hemen önünde sıralanmaktadır. Kos (İstanköy) ve Kalymnos gibi Yunan adaları hemen bu ada grubunun yanında konumlanmıştır. Bodrum'daki gibi kooperatif evleri Turgutreis'te de yapılmıştır. Ekonomik tatil seçenekleri arayanlar için Turgutreis uygun fiyatlı otelleri ve pansiyonlarıyla idealdir.

Deniz kenarındaki barlar yeni kanunsal düzenlemelerden sonra daha düzenli çalışmaya başlamıştır. Turgutreis'e inşa edilen yat marinasıyla beraber bölge daha da canlanmıştır.

Turgutreis de otel fiyatları araştırıldığında sanılanın aksine otel fiyatları bakımından gayet uygun bir bölge olduğu görülecektir, turizm yöresi olması ve bölgenin bolca turist çekmesi nedeniyle rekabetinde bol olarak yaşandığı Turgutreis otel ve pansiyon fiyatları bakımından uygun bir yer olma özelliğini taşımaktadır. Her bütçeye göre pansiyon, otel, motel gibi işletmeler bulmak mümkündür. Turgutreis otelleri sayfamızda, Turgutreis'in en güzel otellerini inceleyebilir, Turgutreis Otel Fiyatlarını görebilir, Turgutreis otel fotoğrafları ve resimlerine bakabilir, Turgutreis pansiyonları, Turgutreis otelleri, Turgutreis Apart Otelleri ve Turgutreis butik otelleri hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.