TATİL ARA

Ören Otelleri Konaklama Yerleri

 Burhaniye – Ören ;  Körfezde Asos - Truva - Bergama arasında yer alamaktadır.  “Antik Adramytteıon”
 Liman şehri ,kaya sunakları,denizin, güneşin, ormanın tüm renkleri.
          İster arkeoloji, ister tarih, isterse doğa tutkunu olun, Burhaniye- Ören de beklentilerinizin de ötesinde bir mutluluk yaşayacaksınız.
          Cilalı taş devrinden beri var olan “Tanrılaştırılmış Doğa ve Bereket düşüncesi” nin en güzel örnekleri olan Kaya Sunakları’ nı göreceksiniz.
          Hergün farklı renkler taşıyan Zeus´un, kızlarının oğullarının yaşadığı dağlar..İda veya Kaz dağları... Dünyanın ilk güzellik yarışmasının yapıldığı dağlar ve Kaz dağlarını seyreden ÖREN Saklı cennet, yeşillikler vadisi Ünlü felsefeci Diedon ve ünlü hatip Ksonokles´in yaşadığı paranın ilk basıldığı yer, Yapılaşmanın insanı hiçte rahatsız etmediği tek katlı evleriyle, mayıs ayında gül ,yazın fesleğen kokularıyla sarılı tam bir Ege sahil kenti Ören
          Kendine özgü ruhu olan bir belde, erken saatlerde denize girmeyi düşünüyorsanız, pırıl pırıl bir denizde küçük balıklarla yüzeceğinizi bilin bülbül seslerini dinlemek isterseniz, koruma altına alınmış meşe ağaçlarının altında dolaşmanız gerekir, aman dikkat edin, haylaz sincaplar palamutları başınıza atmasın,
         Ören´de olmak  gün doğumunun en güzelini yaşamak. Balığın en lezzetlisini yiyebilmek, Ne zamandır okumak istediğiniz kitaba kendinizi kaptırmak. Sevdiğinizle başbaşa kalabilmek, kumlarda uzanabilmek, serin sulara balıklama atlamaktır..
         Güneşin, denizden batışı ile dolunayın suyla oynaşmasını izlemeye, kumsala inerseniz ,serin kumlarda sırtüstü yatıp kayan bir yıldız bekleyin, elbette görebilirsiniz.
         Büyük balıkçı teknelerini ve yatları konuk eden limanı ile İskele mahallesi bir balıkçı kasabasıdır.
         Kültürlerin buluşma yeri olmaya aday limanında, fenerinin ışığında denizkızı hikayeleri geliyor insanın aklına.
         Sevdiklerinizle başbaşa olabileceğiniz tekne turları, sabah çay bahçelerinde yapılan sabah kahvaltıları, batan güne karşı biraz balık, (sardalye,levrek,çipura,lüfer,tekir) balığın en güzel halleri, parlak pulları ile sizi selamlarlar.
         Burhaniye´liler  sıcak, güneş, deniz ve zeytinle bütünleşmiş tam bir ege insanı, çalışmayı sevdiği kadar eğlenmeyi de seven, konuksever, güleryüzlü, sıcak yöre halkı.
         Çevresindeki çok geniş arazilerinde tarım yapılan Burhaniye´de  istediğiniz her türlü sebze ve meyveye kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Yaylalarından getirilen ceviz,  kestane, badem bile burdan ayrılmak istememeniz için bir sebep olacaktır.

Çevresindeki çok geniş arazilerinde tarım yapılan Burhaniye´de  istediğiniz her türlü sebze ve meyveye kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Yaylalarından getirilen ceviz,  kestane, badem bile burdan ayrılmak istememeniz için bir sebep olacaktır.

Ören, misafirlerini konuk etmek için bir çok alternatife sahiptir. Ören'de kamp yapabilirsiniz, yazlık ev kiralayabilirsiniz, küçük Ören pansiyonlarında kalabilirsiniz, büyük her tür ihtiyacınızı giderebilecek imkanlara sahip Ören otellerinde konaklayabilirsiniz. Ören'de bulunan otellerde özellikle akşam yemeklerinde Ege Mutfağı'nın tüm güzelliklerini bulabilirsiniz. Ören otelleri sayfamızda, Ören'nin en güzel otellerini inceleyebilir, Ören Otel Fiyatlarını görebilir, Ören otel fotoğrafları ve resimlerine bakabilir, Ören pansiyonları, Ören otelleri, Ören Apart Otelleri ve Ören butik otelleri hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.