TATİL ARA

Küçükkuyu Otelleri ve Konaklama Yerleri

 İnsanlar yıllarca denizin, ağaçların, sıcacık şifalı suların, buz gibi içme sularının, balığın, sağlıklı bitkilerin, sessizliğin, huzurun, mutluluğun olduğu yeri aramış insanoğlu. Ve sonunda Küçükkuyu'yu bulmuşlar. Sizler soğuk kış aylarını geride bıraktığımız şu günlerde yılın tüm yorgunluğunu atacağınız tatili sabırsızlıkla beklemektesiniz. Bu yıl nerede ve nasıl tatil geçirmek istediğinizi plamlamaya başladınız.

Egetatilrehberi.org yapacağınız tatille ilgili olarak fikir vermek amacıyla bu sayfada Küçükkuyu ve Küçükkuyu Otelleri hakkında bilgi vermeye çalışmıştır. Adı küçük, namı büyük bir turizm beldesi olan Küçükkuyu, Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine bağlı, Ege'nin başladığı yerde bulunan adı gibi küçük ve şirin bir doğa harikası turizm beldesidir. Afrodit'in Hermes'e, Paris'in Helena'ya aşık olduğu efsanevi İda Dağı'nın eteklerinde yer alan Küçükkuyu'nun, Homeros'un İlyada destanında sık sık bahsi geçmektedir.

Antik çağlarda ismi Gargara olan Küçükkuyu, Zeus'un tadını hiçbir yerde bulamadığı kahvaltıyı yaptığı, tanrı ve tanrıçaların balaylarını geçirdiği yerdir ve Troya, Lidya, Pers ve Bergama krallıklarına ev sahipliği yapmıştır.

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesinde tatil yapmanın keyfi tartışılamaz. Küçükkuyu'da deniz kenarında plajı olan, limanda eşsiz manzara ve güzelliğe sahip olan ve ya iç kısımlarda bulunan değişik tarzlarda, güzel, sevimli ve kaliteli oteller bulmak mümkün. İsteğinize göre çeşitli oteller, pansiyonlar konaklama için birbirinden güzel yerler sizi bekliyor.Küçükkuyu otelleri hem buram buram tarih kokarlar hem de sizi muhteşem keyiflere taşırlar üstelik genellikle uygun fiyatlı ve çok samimi bir tatil keyfi yaşatan yerlerdir. Beldedeki oteller güney otelleri gibi 5 yıldızlı tam kapasite çalışan konaklama tesisleri olmasalar da Ege'de tatil keyfinin ayrıcalığını size yaşatacak, içinizi huzurla dolduracak, keyfinize keyif katacak güzelliktedirler.