TATİL ARA

Küçükkuyu Hakkında

 Küçükkuyu Çanakkale iline bağlı küçük bir tatil beldesi. Doğal güzelikleri, denizi, deniz ürünleri, şifalı suları ve bitkileri, temiz havası, taş yapıları, tarihi değerleri ve zeytinyağları ile tatilcilerin gözde merkezi. Ayrıca üç bin yatak kapasitesi ile turizm alanında gelişimini tamamlamış bir tatil beldesi.
 
Edremit Körfezi'nin ve dünyanın turizm cennetlerinden biri olan Küçükkuyu tertemiz bir denize ve bir de küçük bir balıkçı limanına sahip. Balığı her zaman bol bulunur. Yapılarının düzenli oluşu ve modern tesisleri ile dikkatlaeri üzerine çeken Küçükkuyu önemli bir zeytin yetiştirme merkezi. Dünyanı en nefis ve kendine has kokulu zeytinyağı bu bölgede üretilir.
 
Küçükkuyu'da diğerlerinden ayrılan iki köy bulunur. Kültür Bakanlığı tarafından kotuma altına alınmış bu köyler, Rum ve Türk kültürlerinin bir sentezi ve taş yapıları ile yabancı turistlerin dikkatini en çok çeken iki köy olmuşlardır. Gün geçtikçe artan ziyaretçileri ile turizmin gelişmesinde önemli bir gelecek vaad edeiyor bu köyler.
 
Yaz aylarında limanı hareketlenen Küçükkuyu sahilinde dağlardan doğallığı bozulmadan toplanıp pişirilmiş nefis Ege otlarının pişirildiği restaurantlarıda bulabilirsiniz. Denizin krista mavisinin ve Kazdağları'nın yeşilinin bir arada bulunduğu bu güzel tatil beldesinde keyifli tailler geçirmeniz dileğiyle...