TATİL ARA

Gökçeada Otelleri

 Doğal, özgün yapısı ve tarihi dokusuyla çağlara meydan okuyan adadır Gökçeada. Marmara Bölgesi'nde, Çanakkale ili sınırları içerisinde bulunan bir ilçe olan Gökçeada, Ege Denizi'nin kuzeyinde, Saroz Körfezi’nin girişindedir ve Türkiye'nin en büyük adasıdır.  Yazların sıcak ve kurak, kışların ise ılık ve yağışlı geçtiği Akdeniz ikliminin görüldüğü Gökçeada’nın nufusu 9000 civarındadır.

İlk ismi İmroz olan adanın, tarihi 5000 yıl öncesine kadar uzanmaktadır. Gökçeada, Homeros’un İlyada destanında deniz tanrısı Poseidon’un Adası olarak geçmektedir. İmroz kelimesi, bereket tanrısının bolluk diyarı anlamını taşımaktadır. Atina şehir devletine, Delos birliğine, Roma, Bizans ve Latinlere ev sahipliği yapan Gökçeada, 1456’da Fatih Sultan Mehmet tarafından Osmanlığı topraklarına katılmıştır. Yıllarca Türk ve Rum vatandaşların huzur içerisinde yaşadığı Gökçeada, Balkan Harbi sırasında İtalyanların, 1. Dünya Savaşı sırasında İngilizlerin, kısa bir süre de Yunanistan’ın egemenliğinden sonra Lozan Antlaşmasıyla Türkiye topraklarına katılmıştır.

Gökçeada'ya ilk defa gelecekseniz eğer kalacağınız otel ve pansiyonu seçerken iyiyce düşünmelisiniz çünkü Gökçeada, Bozcaada'dan büyük bir ada ve ada merkezi dışında da konaklayabileceğiniz birçok otel ve pansiyon bulunmakda. Kararınızı vermeden önce çevreye bakıp mesafeleri de gözönünde bulundurmanızda fayda var.

Eğer bu tatili masmavi, tertemiz koylara yakın geçirmek istiyorsanız mutlaka güney kıyılarında, yani Aydıncık ve Yuvalı Plajı civarlarında ki otel, pansiyonları seçmelisiniz. Gökçeada'nın sosyal hayatına yakın olmak isteyenlerdenseniz, Ada Merkezini, Yeni Bademli ve Kaleköy Limanında ki otel ve pansiyonları seçmelisiniz.

Gökçeada'yı tam anlamıyla nostaljik yaşamak istiyorsanız da Rum Köylerini seçmelisiniz.

Gökçeada otel fiyatlarını inceleyip, biran önce Gökçeada Otel rezervasyonunuzu yaptırmanızı tavsiye ederiz. Kesenize ve kafanıza uyan Gökçeada Otellerinden birinde, bir Gökçeada Butik Otelinde, bir Gökçeada Pansiyonunda veya bir Gökçeada Apart Otelinde tatilinizi geçirebilirsiniz.

Gökçeada otelleri sayfamızdaki otellerden Gökçeada'nın en güzel otellerini inceleyebilir, Gökçeada Otel Fiyatlarını görebilir, Gökçeada otel fotoğraflarına bakabilir, Gökçeada Otelleri hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Birbirinden güzel ve size özel Gökçeada Otellerinden birinde gönlünüzce bir tatil geçirmeniz dileğiyle...