TATİL ARA

Foça'da Konaklama


 Foça gerek tarihi gerek doğal güzellikleri ile keşfetmeye, gezmeye doyamayacağınız bir tatil beldesi. Foça kuzey Ege'de bulunduğu için denizin soğuk olacağı düşünülüyor ama aksine deniz suyu gece bile girebileceğiniz kadar ideal sıcaklıkta. Ayrıca birçok farklı koyu, tarihi mekanları, otelleri, doğal güzellikleri, mimarisi, Siren kayalıkları ve Foça'ya adını veren fokları ile ziyaretçilerin vazgeçemediği bir yer. Sahip olduğu tarihi ve kültürel değerler ile de gelişmekte olan bir turizm merkezi konumunda.

Masmavi, pırıl pırıl, tertemiz denizi ile Foça hava sıcak olmasına rağman hafif bir esinti ile serinletiyor sizi. Bu esinti sayesinde sıcaktan bunalmadan geçirebiliyorsunuz tatilinizi.

Foça alışveriş yapmak isteyenler için de ideal bir yer. Özellikle akşam kurulan pazarda her türlü hediyelik eşyayı uygun fiyatlarla bulabilirsiniz. Foça'da Ege mutfağının zeytinyağıyla harmanlanmış eşsiz lezzetlerini de tatmalısınız. Foça merkezinde bulunan restaurantlarda bir çok deniz ürünü çeşidini, zeyinyağlı yemekleri, Ege'nin ünlü mezelerini bulabilirsiniz.


Foça'da birbirinden şirin pansiyonlar ve konforlu tesisler yer alıyor. Çevresinde bulunan tatil beldelerine kıyasla oldukça uygun fiyatlı oteller, moteller, pansiyonlar ve apart otelleri bulabilirsiniz. Foça'da bulunan otellerin çoğu denize sıfır konumda. İsterseniz havuzu bulunan oteller de mevcut. Daha lüks bir tatil yapmayı tercih ederseniz de Foça'daki butik otellerde konaklayabilirsiniz.