TATİL ARA

Foça - Yeni Foça Otelleri

 Foça adını civar denizde yaşayan Akdeniz foklarından almıştır. Foça'yı doğuda Menemen, kuzeyde Çandarlı, batıda Ege Denizi, güneyde İzmir Körfezi çevrelemektedir. Foça’nın toplam nüfusu 29018 kişi olarak kayıtlara geçmiştir. Yazları bu sayı katlanarak artıyor tabii ki. Ancak Foça sadece yazları değil kışları da tercih edilmekde tatil için. Foça'nın, bu küçük ilçenin tarihiyle ilgili araştırma yapıldığı zaman ilginç sonuçlar çıkmaktadır. Foçalılar büyük işler başarmış, Denizcilik ve mühendislikte günün şartlarına göre çok ileri sonuçlar elde etmişlerdir. MÖ 9.yy'da, Samsun, Lapseki, Güney İtalya'da Velia, Korsika'da Alalia, İspanya'da Ampuria, Mısır'da Naukratis ve Fransa'da Marsilya'yı kurmuşlardır.

Kültür de taşımışlar gittikleri yerlere, Fransa'ya alfabeyi götürmüş, Akdeniz'in birçok kıyısına da zeytinciliği öğretmişlerdir. Foça merkezden, araçların yaz aylarında sokulmadığı yoldan hem sola hemde sağa devam eden uzunca bir yürüyüş yapılabilecek kordon devam eder. Kordon boyunca solunuzda pırıl pırıl ege denizi, tertemiz bir cadde, sağınızda Foça sokakaları ve eski evleri.

Foça'da kalabileceğiniz bir çok Foça Otelleri var. Foça Otellerini ayrıntılı olarak yukarıdaki Foça Otelleri başlığından inceleyebilirsiniz. Ege'nin şirin tatil beldesi Foça'da tatil yapmak istiyorsanız eğer, Foça otel fiyatlarını inceleyip, biran önce Foça Otel rezervasyonunuzu yaptırmanızı tavsiye ederiz. Kesenize ve kafanıza uyan Foça Apart Otellerinden birinde, bir Foça Butik Otelinde, bir Foça Pansiyonunda veya bir Foça Otelinde geçirebilirsiniz tatilinizi.

İzmir'e yakın olması ile Foça, özellikle hafta sonlarında İzmir'lilerin akınına uğramakta. Hava müthiş, restoranlar, oteller hem kaliteli hem de gayet uygun hizmet veriyor. Foça'nın ve Foça Otellerinin tercih edilmesi için her şey var.

Foça ziyaretçileri genellikle, Foça Pansiyonlarını tercih etmektedir. Bunun nedeni ise Foça Pansiyonlarının hep sıcak ve samimi olmasıdır.