TATİL ARA

Çeşme Otelleri Konaklama Yerleri

Çeşme ismi, bölgede bulunan meşhur tarihi çeşmelerden, şifalı sıcak sulardan ve çamurlaradan gelmektedir. Geçmişi gözler önüne seren tarihi eserleri, 29 km lik kıyı şeridindeki birbirinden güzel plajları, doğası ve havası sayesinde birçok spor aktivitesine ev sahipliği yapan küçük, şirin bir tatil bölgemizdir Çeşme.

Çeşme, İzmir iline bağlı Türkiye'nin en uç noktasındaki bölgedir. Çeşme doğusunda Urla, batısında Ege Denizi, kuzeyinde Karaburun ile komşudur. Yunan adası olan Sakız adası Çeşme'nin hemen karşısında, Çeşme'ye sadece 8 mil kadar mesafededir.

Çeşme'nin toplam nüfusu 27,796 kadardır. Yazları bu sayı katlanarak artmaktadır. Çeşme kış mevsiminde de özellikle av tutkunlarının en uğrak yeridir. Çeşme sırasıyla İon Medeniyeti, Romalılar, Bizanslılar, Türkler, Yunanlılar ve 1922'de tekrar Türklere vatan olmuştur.

Çeşme'de Akdeniz iklimi yaşanmaktadır. Mart dan Kasım'a kadar süren yaz mevsiminde sıcak, yağışsız ve bol güneşli günler, Kasım-Mart ayları arasındaki kısa kış mevsiminde ise serin ve yağmurlu günler yaşanır Çeşme'de.

Çeşme otel fiyatlarını bir an önce inceleyip, burada tatil geçirmek istiyorsanız hemen Otel rezervasyonunuzu yaptırmanızı tavsiye ederiz. Kesenize ve kafanıza uyan Çeşme Apart Otellerinden birinde, bir Çeşme Butik Otelinde, bir Çeşme Pansiyonunda veya bir Çeşme Otelinde geçirebilirsiniz tatilinizi. Bölgedeki eski yapılar restore edilerek otele dönüştürülmüş ve misafirlerini beklemeye koyulmuşlardır.

Sakin sakin bir tatil geçirmek isterseniz eğer, öyle kalabalığa hiç gelemem diyorsanız, yaz aylarını beklemeyip Mayıs gibi bölgeye gidip, kendinizi evinizdeki gibi rahat hissedeceğiniz Çeşme Apart Otelleri, Çeşme Butik Otelleri ve Çeşme Pansiyonlarının uygun fiyatlarından da yararlanabilirsiniz.