TATİL ARA

Bozcaada da Konaklama

 Bozcaada'da konaklama alternatifleri oldukça fazladır. Bu kadar fazla imkanlar olsada birbirleriyle ortak özellikleride vardır. Bu özelliklerin başında hepsinin samimi, güler yüzlü, özgün, huzurlu ve sakin olmalarıdır.

Genel konaklama yerleri merkezlere dağılmış olsada merkez dışında adaya özel bağ evleri, tatil çiflikleri ve büyük çadır kamplarıda bulunmaktadır. Buralarda kalmak insana mükkeml bir huzur ve dizginlik verir. Doğayla iç içe tatil geçirmek isteyenlerin ilk tercihleri burası olmalıdır. Bu alanlar her ne kadar merkez dışında olsada merkeze sadece bir vesait uzaklıktadırlar.

Adada konaklama genellikle oda ve kahvaltı şeklindedir. Ev yapımı yöresel zeytin ve peynirler, doğal reçel çeşitleri, bahçeden toplanan taze sebzelerden oluşan kahvaltıları oldukça lezzetlidir. Ada halkı ziyeretçileri ellerinden geldikleri kadar rahat ettirmeyi görev bilmektedirler. Bu da ada ziyeretçileri için harika ötesi bir attil demektir.

Adanın en yoğun ayları olan Temmuz ve Ağustos için önceden rezervasyon yaptırmanızda fayda vardır. Yaz harici diğer aylardai se kalıcak yer sorunu ve rezarvasyon sorunu ortadan kalkmaktadır.