TATİL ARA

Ayvalık'ta nereye gidilir?

 Cunda Adası : Bu ada Ayvalık'ın dışında özellikle gezmeniz gerekn bir yer. Cunda Adası'na gelmişken Aşıklar Tepesi'nden gün batımını izlemeden, şerbetli lokma tatlısı ve sakızlı dondurma yemeden, balık ve Ege otlerını tatmadan, Taş Kahve'ye uğramadan, tarihi yel değirmenlerini görmeden dönmemelisiniz.

Şeytan Sofrası : Demir parmaklıklar içerisinde şeytana ait olduğu söylenen kocaman bir ayak izi bulunduğu için Şeytan Sofrası ismini almış. Sadece bu ayak izini görmek için değil eşsiz günbatımı manzarasını izlemek için gelmelisiniz buraya.

Eski Ayvalık Evleri : Ayvalık ve Cunda’daki taş ve bitişik evler bu kentin eski ve sürekli bir yer olduğunu gösteriyor. Ve Ayvalık'a geldiğinizde ilk yapmanız gereken şeylerden biri sokaklara dalıp tarihi Ayvalık evlerini keşfetmek.

Kozak Yaylası: Bergama ile Ayvalık'ın arasında binlerce hektar üzerine yayılmış bir yayla. Ege’nin en güzel piknik, kamp ve gezi yerlerinden biri. 500 ile 1000 m arasında değişen bölgede buz gibi yayla sularına ve güzel çam havasına doyamazsınız.