TATİL ARA

Assos

 ASSOS 'da sokaklar, evler aynı, Tanrıça Athena hala tepeden seyrediyor gibi.Antik limanın sütunlarını görmek heyecan verici. Midilli Adası ise tam karşınızda, evleri bile seçilebilecek yakınlıkta..Assos etrafındaki koylar ise gizli cennet, denize girmek ve sakin bir tatil yapmak isteyenler için birebir.

Assos tarihinin getirdiği güzelliklerinin yanısıra turizmindeki gelişmeleriyle de gün geçtikçe tatilcilerin gözdesi olmaya devam ediyor . Oteller, barlar, restoranların yoğun olarak dar alana sıkıştığı Assos'da gece gündüz ayrı atmosferde yaşanır . Assos limanı dalgakıranı üzerinde yürümek , sahil kahvelerinde oturmak , denize taşan restoranlarda adeta denizin içinde yemek yemek ayrı bir zevk burada . Kekik kokularını ve zeytin ağaçlarının soluduğu oksijeni hissedersiniz Assos'da ve insana huzur veren bir manzarayla karşılaşırsınız.

(Tourism developments, as well as bring the beauty of Assos in history continues to be a favorite of vacationers every day. Hotels, bars, restaurants, the narrow area of intense jam Assos separate day and night, the atmosphere is experienced. Assos harbor breakwater to walk and sit in beach cafes, restaurants overflowing into the sea is a distinct pleasure to eat here almost in the sea. Oxygen to breathe the smell of thyme and olive trees, and people feel the Assos experience the soothing sight.)

  Assos'un merkezinde dikkatinizi çekecek ilk şey taş yapılı binalar olur, şuan otel ve ya restaurant olarak restore edilmiş olan bu binalar bir zamanlar palamut ticaretinin merkezi olan Assos Limanı'nın palamut depoları olarak kullanılırmış. Ve günümüzde çok değerli olan Assos taşı ile yapılmış bu binalar hiç bozulmadan düzenlenmiştir.

Assos Limanı haricinde de Kadırga Koyu, Sivrice Koyu ve Küçükkuyu'ya giden yol boyunca da birbirinden farklı özelliklerde sahide, denize sıfır oteller bulabilirsiniz.