TATİL ARA

Antandros Antik Kenti


Altınoluk'da yapılan kazılar sonucunda ortaya çıkarılan Antandros Antik Kenti yüzyıllar önce kurulmuş bu ihtişamlı şehrin güzelliklerini gözler önüne seriyor.
  Bulunan kalıntılarda yerlerde kullanılan mozaik süslemeler ve duvarlardaki tablo şeklinde çizilmiş resimler dikkat çekiyor.
  İnsanın gerçekten aklı almıyor  yüzyıllar öncesinden kalan bu şehrin nasıl bu kadar şık tasarlanabildiğini. Aslında Antandros'un önemi Kazdağları'ndan elde edilen keresteler ile yapılan gemiler için bir tersane olmasıymış. Şu an yapılan kazılar sonucu çıkarılan yaşam alanlarının dizaynına verilen önem ve gösterilen özen ise dikkatlerden kaçmıyor.

 Derinliklerinde tarihin izlerini taşımış, aşklar biriktirmiş, sevgileri yaşatmış antik Antandros kentinin üzerine bambaşka dünyalar kurulu Altınoluk, Balıkesir'in gözbebeği beldesidir.

Altınoluk' a sadece tatil, deniz ve güneş için gelmez kimse, taşıdığı değerleri, yaşattığı kültürü de yaşamak için çoktur Altınoluk'un seveni...

Ve tertemiz mavi bayraklı denizi, huzur veren limanı, birbirinden güzel otelleri ile görülmeye, gidilmeye değer bir hazinedir Altınoluk...