TATİL ARA

Altınoluk'a Ulaşım

  Altınoluk'a İstanbuldan, Bursa-Balıkesir-Edremit yolu üzerinden gidebileceğiniz gibi Altınoluk'un Çanakkale'ye olan yakınlığından dolayı Tekirdağ-Çanakkale-Küçükkuyu yolundan da rahatlıkla gidebilirsiniz.

Ankara'dan Altınoluk'a gitmek için Eskişehir-Bursa-Balıkesir yolunu kullanabilirsiniz.

İzmir’den Altınoluk'a Nasıl Gidilir?

İzmir - Akçay bölgeleri arası toplam mesafe 223 km'dir. izmir Akçay yolunu kullandığınız zaman 53 km gibi bir sürede Aliğa'ya varmaktasınız. Aliğa'dan Dikili'ye ulaşmak için 52 km gibi bir yol katetmeniz gerekmektedir. Dikili'e vardığınızda Ayvalık yoluna girmelisiniz ve 53 km sonra da Ayvalık'a ulaşıyorsunuz. Buradan 40 km sonra Edremit'e, Edremit'den 8 km sonra ise Akçay'a, Akçay'dan ise 17 km sonra Altınoluk'a ulaşabilirsiniz.

Ankara’dan Altınoluk'a Nasıl Gidilir?

Karayolu ve Demiryolu olmak üzere iki yolunuz vardır.

Karayolu ile ulaşmak istediğinizde, şu yolu takip etmelisiniz, Bursa yolunu tercih ederek, 382 km gibi bir yol katederek Bursa'ya ulaşabilirler. Burdan 151 km. sonra (yani 2 saate yakın), Balıkesir’e ulaşacaklardır.Balıkesir’den 90 km. sonra (yaklaşık 1 saat 15 dakika) Edremit'e, 8 km. sonra Akçay'a ve 17 km sonra da Altınoluk'a ulaşabilirsiniz.
 
Demiryolu ile ulaşmak istediğinizde, Ankara'dan, Balıkesir trenine binmelisiniz (9-10 saat). Balıkesir garına ulaştığınızda 15 dakikada bir kalkan Balıkesir otogarına giden otobüslere binip ,otogara ulaştıktan sonra, Altınoluk'a hemen hemen her saat başı otobüs bulmanız mümkündür. Otobüsle 2-2,5 saat sonra Altınoluk 'a ulaşabilirsiniz.