TATİL ARA

Altınoluk Otelleri ve Konaklama Yerleri

  Altınoluk, özellikle aileler için tercih edilen yazlık tatil yerlerinin başındadır. Zengin çarşısı, cafe-bar ve çay bahçeleri gün boyu şenlenirken, akşam yemek sonrası başlayan gezintileri, gecenin geç saatlerine kadar devam eder. Yürüyüşün başında önce bir dondurma alınır ve bir taraftan dondurmanızı büyük keyifle yerken, bir yandan da Altınoluk iskele meydanı balık hali önüne konulan dev akvaryumda yüzen Altınoluk denizinin balıkları seyredilir. Meydana açılan çarşıda tezgâhlarda satılan, yöresel özellikli hediyelikler, takılar çok renklidir. Müzikli barlar gençlerin uğrak yerleri olurken, sahil boyunca uzanan manzaralı çay bahçeleri ailelerin yatma vakti gelene kadar vakit geçirdikleri yerlerdir. Altınoluk’ta sadece sahil boyunca değil, iç kısımlarda da canlılık yaşanır. Altınoluk'da turizm ve konaklama açısından zevk ve tercihinize göre çok çeşitli oteller, moteller, pansiyonlar ve cafe barlar bulabilirsiniz.Altınoluk otelleri genellikle denize yakındır zaten belde küçük olduğundan en uzak otelde bile kalsanız plaja yürüyerek rahatça gidebilirsiniz.
   Altınoluk daha ziyade yazlıkçıların geldiği bir yerdi eskiden ama son yıllardaki turizm gelişmeleri sonucunda Ege ve güney sahilleri gibi beş yıldızlı otelleri ve tatil köyleri çok olmasa da yine de otellerde yer bulabilmek için erken rezervasyon yaptırmalısınız.Dış turizme de henüz açılmamış olan beldede
denize sıfır bir çok konaklama tesisi ve aile tipi pansiyon bulmak mümkün.

Edremit Körfezinin en iyi tatil Beldeler'inden biri olan Altınoluk, civardaki diğer beldelerlede ciddi rekabet içindedir. Altınoluk Dinlendiriciliği, ve harika deniziyle ün yapmıştır. Tatilcilerini asla hayal kırıklığına uğratmayan Altınoluk, Altınoluk Amfi Tiyatrosu'nda düzenlenen organizasyonlarlada gece hayatın da önemli bir yere gelmiştir.

   Altınoluk tatil için ilk düşünüceğiniz yerlerin başında gelmeli. İstanbul'dan Altınoluk'a ulaşım, Bursa - Balıkesir - Edremit - Altınoluk sırasıyla olabileceği gibi , Tekirdağ - Çanakkale yoluda Altınoluk'a ulaşım için kullanılabilir. Ankara'dan ise Altınoluk'a, Eskişehir - Bursa - Balıkesir - Altınoluk yolunu kullanarak gidebilirsiniz. Altınoluk'un en önemli özelliği tabii ki zeytinyağıdır. İtalyanların da söylediği gibi dünyanın en kaliteli zeytinyağının üretildiği yerdir Altınoluk. Doğal güzelliklerinin yanı sıra Altınoluk, tarihsel birikimiyle de dikkat çekmektedir. Altınoluk 1927 ye kadar Papazlık olarak bilinmekteydi, Altınoluk'un ilk sakinleri Midilli Adası'ndan gelen Rumlardır. Altınoluk da Rumların yaptığı bir de kilise bulunmaktadır. Altınoluk'un bir kısmı Sit alanı içindedir. Altınoluk sit alanın içine daha sonra 1994 yılında başlanıp, 1997 yılında bitirilen Altınoluk Antandros Amfi Tiyatrosu'da dahil edilmiştir. Altınoluk, ailelerin tercih ettiği yazlık tatil yerlerinin basında gelmektedir. Altınoluk'da, zengin çarşısı, cafe-bar ve çay bahçeleriyle gün boyu kesintisiz eğlenebilirsiniz.

  Altınoluk gecelerinde ise ister gece yürüyüşlerine katılın ister gece eğlenceleriyle sabaha kadar eğlenin. Altınoluk iskele meydanı balık hali önüne konulan dev akvaryumlar da ise Ege balıklarını seyredebilirsiniz. Altınoluk da plajlar hem ücretsiz hem de her yerden denize girme imkanına sahipsiniz. Yaz mevsimi sonu Altınoluk da uyuyan deniz, dipte gazete okuyacak kadar net görünüp berraklaşmaktadır.