TATİL ARA

Alaçatı Otelleri Konaklama Yerleri

  Antik Çağda ki ismi "Agrilia" olarak bilinen Alaçatı, Batı Anadolu tarihinde ise "İonia" diye adlandırmıştır. İzmir'in güneyinden başlayıp Menderes Irmağına kadar uzanan bölgenin tam merkezinde konumlanmıştır Alaçatı. Heredot İlyada destanında İonia hakkında şu şekilde yazmıştır: "İonlar kentlerini bizim yeryüzünde bildiğimiz en güzel gökyüzü altında ve en güzel iklimde kurmuşlardır.

Merkeze 4 km. uzaklıkta, Alaçatı yat limanının yanında, enlemesine 500 m. ve boylamasına 330 m. sığ alanı bulunmaktadır. Dolayısıyla hiç yüzme bilmeyenler için bile, bu kadar büyük alan, windsurf öğrenmek için ilk aşamada yeterlidir. Rüzgar sörfü klüplerinin yer aldığı Yumru Koy'un kıyıdan kıyıya uzaklığı 1900 metredir. Doğu kıyısının dağ olması, açık deniz korkusunu ortadan kaldırmaktadır. Alanın üç bir tarafı kara ile çevrilidir ve sadece güney kısmı açıktır. Bu nedenle oldukça güvenlidir. Bu koyda rüzgar sörfünün yanısıra, kite sörf de yapılmaktadır.

Bozulmadan günümüze kadar gelebilmiş ve neredeyse en genci 100 yaşında olan taş evler birer birer restore edilerek, küçük oteller ve restoranlara dönüştürülmüştür. Alaçatı'da Türkiye'nin en güzel küçük otellerinde konaklayabilir, restoranlarında en güzel yemeklerini yiyebilirsiniz.

Alaçatı son yılların en popüler tatil beldelerinin başında gelmektedir. Alaçatı'nın bu denli popüler olmasının en büyük sebebi olarak, Alaçatı'da hizmet veren otelleri ve restoranları gösterirsek kesinlikle yanılmış olmayız. Temizlik, kaliteli hizmet ve güleryüz Alaçatı'daki işletmelerin kesinlikle taviz vermedikleri konuların başında gelmekte.

Alaçatı, butik otelinden, restoranına, kaliteden ve hizmetten ödün vermeyen işletmelerin bulunduğu en hoş tatil beldelerinden biridir.

Alaçatı tam bir butik otel cenneti konumundadır. Buradaki otellerin hepsinin ayrı bir güzelliği ve ayrı bir hikayesi vardır. Odalar genelde cumbalı taş duvarlıdır ve sizi büyüleyen bir diğer özellikleri ise otele girdiğiniz gibi sizleri mest eden lavanta kokusu. Genellikle beyaz, mavi rengin hakim olduğu Alaçatı Butik Otellerinde ahşap da oldukça yoğun olarak iç dekorasyonda kullanılmıştır.