TATİL ARA

Akyaka'da neler yapabiliriz?

SEDİR (KLEOPATRA) ADASI GEZİSİ yapabilirsiniz.

Akyaka'dan Sedir Adası'na günübirlik turlar düzenlenir, bu turda hem Gökova Körfezi'ni tekne ile gezebilir hem de rivayete göre Kızıldeniz'den gelmiş eşsiz kumuyla Sedir Adası'nın keyfini çıkarabilirsiniz.

AZMAK AKVARYUM TURU yapabilirsiniz.

Şüphesiz ki Akyaka'yı özel kılan yerlerden biridir Azmak Çayı, Azmak Tekne Turları sayesinde bu çayı boydan boya gezebilir ve berrak suyu sayesinde içindeki bitki örtüsünü ve çeşitli balıkları görebilirsiniz.


ÇINAR KOYU'nun ise yerli ve yabancı turistler tarafından sıklıkla tercih edilen güzel bir plajı vardır ve Akyaka'ya 3-4 km uzaklıktadır.Bu koyu ziyaret etmek de değişik bir alternatif olacaktır.

AKBÜK KOYU, Çınar Koyu'na giden yol takip edildiğinde 30 km sonra Akbük Koyu'na da ulaşılır. Pırıl pırıl durgun bir denizde yüzmek isteyenler için ideal bir yerdir.

SAKARTEPE'DEN  GÖKOVA KÖRFEZİ'ni kuş bakışı seyredebilirsiniz.
Akyaka Sakar Tepesi'nin eteğindedir. Bir yanınızda çam ormanlarının mis kokusu bir yanınızda deniz ve Azmak çayı diğer tarafınızda ise Sakar Tepesi manzarası bulunmaktadır. Muğla yolu üzerinde Sakar Tepesi'ne çıkmaya olanak veren bir kavşak bulunmaktadır. Buradan bu eşsiz Gökova Körfezi manzarasını görmek için Sakartepe'ye çıkabilirsiniz.