TATİL ARA

Akçay Otelleri ve Konaklama Yerleri

Serin akan bol suları, şelaleleri, tarihi ve doğal güzellikleri ile Akçay tatilcilerin beğenisi kazanmış Edremit Körfezi'nin incisi olarak adlandırılan güzel bir tatil beldesidir. En büyük özelliği ise nüfusu 20 bine yaklaşmasına rağmen şehir su şebekesine ve kapalı şişe suyuna ihtiyaç duymadan, hiç su sıkıntısı çekmeyen yurdumuzun tek tatil beldesidir. Bütün Akçaylılar ve tatilciler, günlük ihtiyaçları olan buz gibi suları 20-30 metre derinlikten artezyen kuyuları ile bol bol sağlarlar ve Akçay'ın her iki ucunda 60-80 metre derinliklerden elde edilen sıcak sular modern tesislerde hastalara şifa dağıtır. Birbirine zıt bu iki su zenginliğini biryerde yaşamak dünyada sadece bu beldedekilere nasip olmaktadır.

Turizmin ve tatilcilerin tercihi Akçay eskiden Edremit ilçesine bağlı idi ama 2004 yılında büyüyüp gelişen beldede yeni bir belediye kuruldu. Çevredeki ve ülkemizdeki bir çok ilçeden büyük olmasına rağmen daha önce resmi olarak Edremit'in mahallesi konumundaydı. Yaz mevsiminde yüz elli bine yaklaşan nüfusu ile metropol bir kent havasına bürünen Akçay her yıl ziyaretçilerini de kendisine hayran bırakır.

Turizm açısında büyük önem taşıyan Akçay'da deniz turizmi ile ilgili olarak bir çok otel, motel, pansiyon, tatil köyü, kamplar eğlence mekanları bulunmaktadır.Konaklama açısından hiç bir sıkıntı yaşamayacağınız beldede tercihinize göre eğlenceli ve ya huzurlu, uygun fiyatlı ve ya çok lüks ve pahalı oteller bulabilirsiniz ama ayırt etmeden herbiri birbirinden güzeldir Akçay otellerinin... Ayrıca Akçay'ın merkezi olan Cumhuriyet Meydanı'nda Turizm Danışma Müdürlüğü'nün bulunduğu yerde Kazdağları'ndaki efsanevi Sarıkız'ın heykeli bulunmaktadır. Sarıkız anısına yaptırılan bu heykelin önündeki havuza Sarıkız'dan dilekte bulunanlar bozuk para atarlar. Sarıkız türbesi de Kazdağı'nın zirvesinde Sarıkız Tepesi'ndedir.

Kısacası Akçay otelleri bu yaz da hazırlıklarını yaptılar ve tüm güzellikleri ile sizleri ağırlamayı bekliyorlar.