TATİL ARA

Akçay Çevresi

Küçükkuyu, Altınoluk, Güre, Ören Akçay'ın çevresindeki tatil yerleridir.

Küçükkuyu,her yıl binlerce turist ağırlayan, halkını Oğuz boylarından olan Türkmenler, Yörükler ve Balkan göçmenleri oluşturan bir tatil beldesidir.Geçim balıkçılık ve zeytincilik ile sağlanır.Altınoluk'un 10 km batısındadır.Assos ile arasında 20 km olduğu için turistlerin de ilgisini çekmektedir.Akçay yakınlarındaki bu sakin beldede birçok turistik yer bulunur.Bunlardan biri ve en önemlisi Zeus Altları'dır.Kaz Dağları'nın uzantısında bulunan bir mağarada Tanrı Zeus'un yaşadığına inanılır.Altlar'a hergün yüzlerce ziyaretçi gelir.

Altınoluk,Edremit-Küçükkuyu arasında Akçay'a yaklaşık 10 km uzaklıkta Ege kıyısında zeytinlikler içinde bir beldedir.Taşlı sahili, masmavi ve tertemiz denizi, bol oksijeni tatilcilerin ilgi odağı haline gelmesini sağlamıştır.Birçok motel,pansiyon ve apart tatil köyüyle tatilcilere en iyi hizmeti verir.Disko ve barlarıyla eğlence için gençlere hoş seçenekler sunar.Kaz Dağları Milli Parkı da doğa gezileri isteyenler için eşsiz bir mekandır.Okulların kapanmasıyla birlikte nüfusu artmaya başlar.Özellikle İstanbulluların uğrak yeridir.


Pınarbaşı; Güre Beldesi sınırları içinde bulunan ve Akçay´a 6 km mesafede olan bir piknik alanıdır.

Şahinderesi; Kazdağları'nın Altınoluk bölgesi eteğinde bulunan bir kanyondur. Akçay manzarasını tepeden izleyebilir ve temiz kaynak suları olan bol ağaçlı bu piknik yerinde gönlünüzce vakit geçirebilirsiniz.

Tahtakuşlar Etnografya Müzesi, Altınoluk, Çağlayan, Mıhlı Çayı, Sütüven Şelalesi, Hasan Boğuldu, Küçükkuyu ve diğer Akçay yakınındaki yerler hakkında bilgi almak için..