TATİL ARA

Güre Termal Otelleri ve Konaklama Yerleri

 Edremit Körfezi'nin kıyısında bulunan bereketli topraklarıyla dikkat çeken ve Ege Denizi'ne uzayan Güre, tarihi Afrodit kaplıcalarıyla yıllardır şifa dağıtmaktadır.
Güre, Kavurmacılar köyünde ve Konak'ta pişmiş toprak kaplar, eşya örnekleri ve bazı buluntular, Güre tarihinin milattan önce 4. yy'a kadar gittiğini bize ispatlamaktadır. Güre'de bulunan Yazıtlı Çeşme ve Hamam kalıntıları ile 1323 tarihli ön cephesiyle zeytinyağı fabrikaları mimarı açıdan zengin tarihsel yapıyı oluştumaktadır. Pek çok arkeolojik haritada ve tarihi metinde Güre kaplıcalarının ününden özellikle söz edilmiştir.

Ege'nin kuzeyinde bulunan ve Marmara denizine doğru uzanan, Çanakkale ile Edremit arasında bulunan Güre huzur dolu bir tatil yapmak isteyenlerin ilk uğrayacağı tatil beldesidir. Güre'de faaliyet gösteren tüm işletmeler doğal yapının bozulmaması için birbitinle yardımlaşmaktadır. Doğayla uyuma özen göstermiş

Güre'de zeytin ağaçları ile kaplanmış Güre otelleri ve Güre pansiyonları, herkezin huzur içinde tatil yapabilmesi için tasarlanmıştır. Güre sahilinde bulunan Termal oteller yılın 12 ayı konuklarına kaplıca hizmeti vermektedirler. Son yılarda Güre'nin sembolü haline gelen kaplıcalar 10 günlük kürler uygulamaktadırlar. Güre otelleri sayfamızda, Güre'nin en güzel otellerini inceleyebilir, Güre Otel Fiyatlarını görebilir, Güre otel fotoğrafları ve resimlerine bakabilir, Güre pansiyonları, Güre otelleri, Güre Apart Otelleri ve Güre butik otelleri hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.