TATİL ARA

Dalyan'a Ulaşım

Köyceğize üç şekilde ulaşabilirsiniz.

UÇAKLA : Dalaman Havaalanı Dalyan'a sadece 25 km uzaklıkta. THY'nin,  İstanbul ve Ankara'dan Dalyan'a her gün uçuşları bulunuyor. Uçak ile Dalaman Havaalanı'na ulaştıktan sonra 20-25 dakikalık bir yolculuk ile Dalyan'a ulaşabilirsiniz. Yaz aylarında uçuşlar daha da artmakta ve diğer firmalarda uçuş imkanı sağlamaktadırlar.

OTOMOBİLLE : Özel aracıyla gelenler Dalyan'a üç şekilde ulaşabilirler. Fethiye, Muğla ve Marmaris yönünden. Fethiye yönünden gelenler Ortaca üzerinden Dalyan'a ulaşabilirler.
1 - Köyceğiz'i geçtikten sonra Yuvarlakçay köprüsünü de geçince sağa bir yol ayrılıyor. Bu yolda bir Dalyan levhası göreceksiniz. Hızlı gitmek zorunda değilseniz bu yolu kullanabilirsiniz. Köylerin arasından geçen zemini düzgün ama biraz virajlı bir yol. Dalyan'a uzaklığı diğer yollara göre 5 km daha kısa.

2 - Ortaca yolu üzerinden devam ediyorsunuz. Bir tepeyi aşıyorsunuz. Ortaca kavşağına ulaşmadan Dalyan levhasını göreceksiniz. Oradan girip Dalyan yoluna ulaşabilirsiniz.

3 - Bir önceki levhayı kaçırırsanız üzülmeyin. Yaklaşık 1 km sonra Ortaca Kavşağı'na ulaşacaksınız. Kavşaktan sağa dönüp Ortaca merkezindeki kavşaktan sağa tekrar döndüğünüzde yol sizi Dalyan'a götürecektir.
OTOBÜSLE : Otobüsle gelenler öncelikle Ortaca'ya ulaşmanız gerekiyor. Tüm otobüs firmaları Ortaca'ya seferler düzenlemekte. Yaz aylarında bu seferler daha da artıyor tabii. Otobüsle Ortaca'ya İstanbul'dan 13, Ankara'dan 9, İzmir'den 4-5 saatte ulaşılıyor. Ortaca'ya geldikten sonra yapmanız gereken şey 15 dakikada bir hareket eden Dalyan otobüslerine binmek. Dalyan'a yolculuk yaklaşık 15 dk sürüyor. Minibüs şoförlerine azıcık bir ek ücret ödediğinizde sizi gittiğiniz yerin kapısına kadar götürüyorlar. İstanbul'dan gelecek olanlara bir uyarı; Ortaca'ya gelirken İzmir üzerinden gelen otobüsleri tercih etmelisiniz. Kütahya üzerinden geldiğinizde yol daha uzun sürüyor. Ayrıca turizmin yoğun olduğu sezon ortalarında bilet bulma sıkıntısı yaşanabiliyor. Bu nedenle dönüş biletlerinizi erken almanızı tavsiye ederiz.