Ege Tatil Rehberi
 
Ege Tatil Rehberi
Ege Tatil Rehberi
ege tatil rehberi Facebook Twitter Friendfeed Rss
Anasayfa İlanlar Genel İçerikler Liste Reklam Verin Bize Ulaşın
Ege Tatil Rehberi
Haberler

Çanakkale Otelleri Konaklama Yerleri

Çanakkale il sınırları içinde, en önemli mitolojik ve tarihi yeri olarak bilinen Kaz (İda) Dağı mitolojiye göre ilk güzellik yarışmasına ev sahipliği yapmıştır. İlk güzel olarak seçilen Afrodit’in orada yaşamasından dolayımıdır bilinmez Çanakkale doğasıyla, tarihiyle, boğazın iki yakasına kurulmuş benzersiz coğrafyası , yel değirmenlerine güç olan rüzgarıyla, tatil beldelerine yakınlığı ve eşsiz Boğaz manzarasıyla güzelliği Afrodit ile kıyaslanacak kadar güzel.

Özellikle tarih ve mitolojik açıdan çok geniş bir yelpazeye yayılmış bir doğaya sahip olan Çanakkale Boğazının eski ismi Hellespontos’dur. Türkiye’ de hem Asya hem Avrupa’da toprağı bulunan Çanakkale kenti boğazın doğu kıyısında ve en dar kesiminde yer alır. Eskiden bölgede çanak çömlek üreticiliğinin yaygın olması nedeniyle Çimenlik yöresinde olduğundan dolayı Çimenlik Kalesi II. Mehmet zamanından sonra Çanak Kalesi olarak anılmaya başlanmış ve bu kale yerleşmesinin adı zamanla Çanakkale'ye dönüşmüştür.

Çanakkale otellerine baktığımız zaman genellikle oteller Çanakkale il merkezinin etrafında yoğunlaşmışlardır. Her bütçeye uygun oteller bulunmaktadır ve Çanakkalenin etrafına bakıldığı zaman bu kadar fazla tatil merkezleri bulunduğundan dolayı rekabetin fazlalığı otellerin de hizmetine yansımıştır. Otellerde hizmet kalitesi en üst düzeydedir ve tatilcilerine unutulmaz bir tatil geçirmeleri için ellerinden gelenin fazlasını yapma çabalarındadır.okunma sayısı: 2746
Assos Park Otel,  Assos

Haber Başlığı  Ucuz Tatil İmkanları

Ege Bölgesinde tatil avantajları bitmek bilmiyor.Ramazan ayında da Altınoluk, Küçükkuyu, Akçay otellerinde uygun fiyatlarla tatilinize devam edebileceksiniz. 
Akçay Otelleri Bozcaada Otelleri Efes Otelleri Kuşadası Otelleri Akçay Pansiyonları
Akyaka Otelleri Cunda Otelleri Fethiye Otelleri Küçükkuyu Otelleri Altınoluk Pansiyonları
Altınoluk Otelleri Çeşme Otelleri Foça Otelleri Marmaris Otelleri Ayvalık Pansiyonları
Assos Otelleri Dalaman Otelleri Gökçeada Otelleri Ölüdeniz Otelleri Ören Pansiyonları
Ayvalık Otelleri Dalyan Otelleri Güre Otelleri Ören Otelleri Göcek Otelleri
Bergama Otelleri Datça Otelleri Kazdağları Otelleri Sarımsaklı Otelleri İçmeler Otelleri
Bodrum Otelleri Didim Otelleri Köyceğiz Otelleri Turgutreis Otelleri Türkbükü Otelleri